PAZARDA FARK YARATTI

Anasayfa > PAZARDA FARK YARATTI

Özsoy Organik, dünyada bir ilke imza atarak, yenilikçi bir ıslak mendil geliştirdi. Doğal, çevre dostu ve insan sağlığına zararı olmayan içeriğiyle dikkat çeken bu ürünler ABD ve Avrupa ülkelerinde çok popüler…

Özsoy Şirketler Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Özsoy Organik, üç yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda, dünyada bir ilke imza atarak yenilikçi bir ıslak mendil geliştirdi. Özsoy Şirketler Grubu Başkanı Erol Özsoy’un yönetimindeki bir Ar-Ge departmanında geliştirilen bu ürün şu sıralar ABD ve Avrupa ülkelerinde adeta yok satıyor.

PAZARDA FARK YARATTI

Şirketin girişimcilik başarısı, diğer kimselerin görmediği noktaları görerek farklı bir bakış açısı kazandırabilme yeteneğinin en çarpıcı örneklerinden biri. Ayrıntılara önem veren ve detaycı bir karaktere sahip Erol Özsoy, ekibinin de aynı sorumluluğu taşımasında ve daha iyi işler başarmalarında onlara örnek oluyor. Özsoy Şirketler Grubu’nun İstanbul Bayrampaşa’daki Ar-Ge merkezinde geliştirilen bu ürünün patenti alındı. Aynı zamanda 145 ülkede tescillendi. Söz konusu ürün “PushClean” markasıyla piyasaya sunuluyor. Şirketin girişimcilik başarısı ,insan sağlığı açısından zararsız ve çevre dostu bir ürün geliştirmekte gizli. Ortaya çıkan bu ticari başarı sadece inovasyon ve yaratıcılıkla sınırlı değil elbette. Oldukça iddialı bir pazar stratejisi hazırlayan Özsoy, PushClean’ı daha şimdiden onlarca ülkede popüler bir ürün haline getirmeyi başardı.

AR-GE’ye 2 MİLYON DOLAR

Erol Özsoy, “Pushclean bamboo ağacının hammaddesi olan selülozdan üretiliyor. Hiçbir kimyasal madde içermiyor. Yüzde 100 doğal bir tablet mendil olan Pushclean aynı zamanda anti bakteriyel ve emici özelliğe sahip. Kuru mendili kulanım sırasında ıslanacak bir mekanizma üzerine kafa yorduk. Titiz ve uzun soluklu çalışmalarımız sonucunda dünyada benzeri olmayan bir ürün ortaya çıktı” diyor. Pushclean, iki cm çapında yuvarlak, tablet halinde bir ürün. Kanserojen hiçbir katkı maddesi yok. Kullanıcı kutunun üstüne parmağıyla hafifçe bastırıyor. Geliştirdiğimiz teknolojiyle üretilen kutunun, kapağı içeri doğru çökertilince kutu içinde o ana kadar kuru halde muhafaza edilen sıkıştırılmış mendil ıslanarak kutunun üzerine doğru yükseliyor. Şirket, Ar -Ge bütçesi dahil toplam 2 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirmiş. Bu arada hemen belirtelim. Üretim esnasında kullanılan makinelerde yine şirket tarafından tasarlanmış. Evet, Bayrampaşa’daki mütevazi üretim tesisinde geliştirilen bu ürün şimdi 20’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Müşteriler arasında Mercedes, Skoda. Apple, Johnson&Johnson, Loreal gibi birçok dünya devi var.

ABD’DE OFİS AÇTI

Özsoy Organik, çok kısa sürede önemli bir ihracat başarısı göstererek birçok ülkeye ürünlerinin satılmasını başarmış. Ancak ABD pazarında ayrıcalıklı bir strateji izleyerek bu ülkede bir ofis açtı. ABD’deki evcil hayvan pazarına odaklanan şirket, kedi-köpeklerin kulak, pati ve vücut temizliği için onlara özel ıslak mendil satıyor. Bunların koku giderici, makyaj temizleme, torpido ürünleri, bebekler ve anneler için özel mendilleri de ABD’de pazarında satılıyor. Pushclean’ın 15 ayrı kullanım alanına (Göz makyajı temizleme mendili, paslanmaz ürünler temizleme mendili, bebe poposil temizleme mendili, cep telefonu temizleme mendili, LCD ekran temizleme mendili, PET pati temizleme mendili, torpido temizleme mendili, ter kokusu önleyici mendil, genital bölge temizleme mendili, mobilya temizleme mendili ve koku giderici mendil…) sahip. 2 cm çapında tablet halinde satılan bir ürün olan Pushclean temizlik mendili özel kutusu içinde kullanılacak ana kadar kuru kalıyor. Kullanıcı tarafından özel kutusu içinde 8 gr. saf su ile tek bir hareketle buruşturularak tablet açılıyor ve Pushclean kullanıma hazır hale geliyor.

KAYNAK. HALKBANK