İZELTAŞ - EGELİ SANAYİCİLERİN BAŞKANINDAN ÖRNEK DAYANIŞMA

Anasayfa > İZELTAŞ - EGELİ SANAYİCİLERİN BAŞKANINDAN ÖRNEK DAYANIŞMA

İZELTAŞ - EGELİ SANAYİCİLERİN BAŞKANINDAN ÖRNEK DAYANIŞMA

Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, fabrikası İZELTAŞ’ta görev yaşan 820 çalışanına koronavirüsle mücadele kapsamında ek ödenekle maddi destek sağladı.

Tüm dünyayı tehdit eden ve ülkemizde de etkisini günden güne artıran Koronavirüs (COVİD-19) salgınından birçok sektör olumsuz etkilenirken, bu süreçte iş insanlarının örnek uygulamalarına da rastlanıyor. İzmir’de el aletleri sektörünün önde gelen kuruluşlarından İZELTAŞ, bu kapsamda çalışanlarıyla benzer bir dayanışma örneği sergiledi. Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, üç fabrikadaki toplam 820 çalışanın maaşlarına ek ödeme yaptı. Çalışanların bu süreçten olumsuz etkilenmemesi için maddi destek sağlayan Yorgancılar, çalışanlarına gönderdiği bir mektupla, Koronavirüs salgını ile mücadele konusunda yol gösterdi ve “Maddi-manevi her zaman yanınızdayız” mesajı verdi. Aynı zamanda Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı olan Yorgancılar, bu davranışıyla Egeli sanayicilere de örnek oldu. İZELTAŞ çalışanları, sosyal medya aracılığıyla kendilerine sağlanan destek için teşekkür etti.

Tedbirler en üst düzeyde

İZELTAŞ’tan alınan bilgiye göre, Koronavirüs salgınının ülkemizde ilk olarak tespit edilmesinin hemen ardından, Sağlık Bakanlığı’nın duyurduğu önlemler ve uyarılar çerçevesinde tedbirler en üst düzeye taşındı. Çalışma alanlarının düzenli olarak dezenfekte edilmesinin yanı sıra, çalışanlar koronavirüs tehdidinden nasıl korunacakları konusunda sosyal medya, mesaj, görsel materyaller, video içerikleri ile bilgilendirildi. Personel giriş – çıkışlarında ateş ölçümlerinin yapıldığı, personel servislerinde dezenfektan, maske ve eldiven kullanımının zorunlu hale getirilerek, servislerdeki kişi sayılarının azaltıldığı belirtildi.

820 çalışanın bu süreçten olumsuz etkilenmemesi ve evlerinde gerekli hijyen tedbirlerini alabilmeleri için, her çalışana 500’er TL maddi destek sağlandı. Çalışanlara iletilen bir mektup ile bu süreçte maddi manevi her türlü destek ile yönetimin yanlarında olduğu duyuruldu. İK departmanının da bu süreçte çalışanlara bir danışman gibi sürekli olarak destek sağladığı, her konuda onları bilgilendirdiği ve yönlendirdiği ifade edildi.

Sosyal Medyada Aktif

Bu süreçte sosyal medyayı da etkin şekilde kullanan İZELTAŞ, kullanıcı ve takipçilerini de sosyal medya aracılığı ile bilgilendiriyor; sosyal medya üzerinden düzenlenen etkinlikler ve yarışmalarla evde geçirecekleri zamanı sıkıcı olmaktan çıkarıyor.

İZELTAŞ - Usta İşi El Aletleri 

KAYNAK: https://www.nalburteknik.com/egeli-sanayicilerin-baskanindan-ornek-dayanisma/