FUSİON DİNÇER - PLASTİK BORU KAYNAK MAKİNALARI

Anasayfa > FUSİON DİNÇER - PLASTİK BORU KAYNAK MAKİNALARI

FUSİON DİNÇER - PLASTİK BORU KAYNAK MAKİNALARI

İstanbul Karaköy ANA BAYİ Öz Kardeşler Makina Ticaret A.Ş www.ozkardeslermakina.com  [email protected] 

Plastik bir polimer çeşidi olan ve günümüzde sıkça kullanılan PVC, avantajları sayesinde yapı ve dekorasyon alanlarında tercih edilmektedir. Özellikle dayanıklı, elastik ve sert bir madde olması nedeniyle boru yapımında kullanmak için ideal bir malzemedir. Yapı tadilat işlemleri sırasında karşılaşılan çeşitli sebepler karşısında bu boruların uzatılması gerekebilmektedir. Bu durumlarda ise plastik boru kaynak makinesi kullanmak mecburi bir durum olacaktır.

PVC boru kaynak makinesi, boruların kesilmesini ve kesilen bölgenin eritilmesini sağlamaktadır. Bu sayede eklenecek boru, mevcut boru ile doğrudan kaynaşacak ve sızdırmazlık özelliği ile işlevlerini sürdürmeye devam edecektir. Aynı zamanda hasarlı boruların deforme olan kısımlarının kesilmesi ve sağlam kısımların tekrardan birleştirilmesi gibi tamirat işlemlerini yapmak da mümkündür. Bu nedenle PVC kaynak makinesi, sıkça ihtiyaç duyulan ve hayli avantajlı bir ürün olarak kabul edilmektedir.

Plastik boru kaynak makineleri; elektrik kablolarının geçtiği koruma borularının hazırlanması, pencere ve kapı profillerinin düzenlenmesi gibi birçok işlem için kullanılabilmektedir. Ürettiği ısıyı yayma prensibi ile çalışan bu makineler, evsel kullanım ve endüstriyel kullanım olmak üzere iki farklı seçenekle üretilmektedir. Bu sayede en ideal makineyi almak ve en güvenli hali ile kullanmak mümkün olmaktadır.

Pprc Kaynak Makinesi

Polipropilen random copolimer adı verilen ve PPRC olarak kısaltılan malzemeler, özellikle su tesisatı için ihtiyaç duyulan boruların üretiminde kullanılmaktadır. PPRC kaynak makinesiise bu boruların birbirleri ile kaynak yapılması gereken durumlarda kullanılan elektronik alettir. Makinede yer alan paftalar sayesinde, farklı çaptaki borulara da kaynak yapmak mümkündür. Bu sayede çok sayıda alet yerine, tek bir makine kullanarak tüm işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Plastik Boru Kaynak Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapı tadilatı işlerinin en verimli, ekonomik ve kısa sürede tamamlanabilmesi için doğru ekipman seçimi oldukça önemlidir. Plastik boru kaynak makinesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar ise kısaca şu şekilde özetlenebilmektedir:

 • Tercih edilecek ürünün kullanıcı güvenlik ilkelerine dikkat edilerek üretilmiş olması,

 • Makinenin dayanıklılık prensiplerini taşıması ve garanti şartlarını sağlaması,

 • Makinenin hangi alanda ve hangi malzemelerle kullanılacağının belirlenmesi,

 • Plastik boru kaynak makinesi fiyatı hakkında araştırma yapılması,

 • Kullanım konforunun göz önünde bulundurulması ve mümkün oldukça ergonomik modellerin tercih edilmesi,

 • Motor gücü ve kablo uzunluğu gibi detayların incelenmesidir.

Plastik boru kaynak makinesi alırken pazar araştırması yapmak ve kalitesi hakkında fikir edinmek gerekir. Aksi halde ekonomik fiyatlara satın alınan cihazlar sık sık arıza yaparak kullanıcıya daha fazla masraf çıkaracaktır.

2. El Plastik Boru Kaynak Makinesi Alınır Mı?

2. El plastik boru kaynak makinesi, cihazı yalnızca birkaç kez kullanacak kişiler tarafından tercih edilebilmektedir. Ancak bu ürünler uygun fiyatlı olsa da arıza görülme riski daha yüksektir. Bu nedenle uzun vadeli kullanım düşünen alıcıların, garanti hizmetleri sunan markalardan kutulu ve sıfır ürün almaları tavsiye edilmektedir.

Kaliteli Plastik Boru Kaynak Makine Markaları Neler?

Kaliteli plastik boru kaynak makinesi denince akla gelen ilk ürünler arasında, Kale Makina bünyesi dahilinde üretilen SCHRITT Plastik Boru Kaynak Makinası ve KL Pro SF3 Plastik Boru Kaynak Makinası gelmektedir. Ürünlerin özelliklerini yakından incelemek gerekirse;

 • İşlem için ideal ısı olan 280 C dereceye kısa sürede ulaşması ve özel termostatı ile ısıyı koruması en büyük avantajlarının başında gelmektedir.

 • Kaplama üretiminde kullanılan maddeler, kaynak yaparken yapışma sorununu önlemektedir.

 • Uzun kablosu, tavan gibi yüksek alanlarda çalışmayı kolaylaştırmaktadır.

 • Uzun kablosu, tavan gibi yüksek alanlarda çalışmayı kolaylaştırmaktadır.

 • Her iki ürün de fusion kaynak makinesi grubunda yer almakta ve kullanıcı dostu bir hizmet sunmaktadır.

Kaliteli plastik boru kaynak makinesi seçerken en önemli unsur, cihazın hangi amaçla ve sıklıkla kullanılacağının tespit edilmesidir. Bu sayede en uygun fiyatlı ve en kaliteli ürünü satın almak mümkün olacaktır.

Su Borularını Kaç Derecede Kaynak Yapmalıyım?

Su borularına kaynak yapmak için önerilen ideal ısı, 260 ile 270 C derece arasındadır. Kaynak işlemine başlamadan önce boruların temiz olup olmadığından emin olunması, kireçli malzemelerin ayrılması, cihazın ideal ısıya ulaşana kadar kullanılmaması ve işlem öncesinde borulardaki folyoların temizlenmesi gerekmektedir. Tüm adımlar uygulandıktan sonrasında güvenli bir şekilde kaynak yapmak mümkün olacaktır.

Fusion Boru Kaynak Makinaları

Fusion boru kaynak makinaları, elektrik enerjisi ile ısı yayan ve bu sayede boruların formlarını koruyarak kaynak yapılmasını mümkün kılan cihazlardır. Bu makineler ile borulara kaynak yapılması çok daha kısa sürede ve kolay şekilde gerçekleştirilmektedir. Özellikle fusion PPRC kaynak makinası, 320 C dereceye kadar ısı uygulayabildiği için kullanıcılara büyük bir yardım sunmaktadır.

Plastik Boru Kaynak Makina Fiyatları

Plastik boru kaynak makinelerinin fiyatları tercih edilen marka, ürün ve modele bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fusion kaynak makinası fiyatları, diğer boru kaynak makinelerine oranla daha yüksektir. Çünkü bu cihazlar, profesyonel kullanıma yönelik olarak üretilmiştir. Ev tipi kullanıma uygun olan cihazlar ise daha ekonomik fiyatlara sahiptir.