Anket. En iyi profesyonel elektrikli el aleti

Anasayfa > Anket. En iyi profesyonel elektrikli el aleti

Elektrikli el aleti üreticileri: belli başlı markaların ve önemli notların gözden geçirilmesi. Dünyanın en iyi profesyonel elektrikli el aletleri

flex tools logo ile ilgili görsel sonucu
1922

Hermann Ackermann ve Hermann Schmitt, yeni buluşlarını üretmek ve satmak için Stuttgart-Bad Cannstatt'ta bir şirket kuruyor: MS 6 el taşlama makinesi, esnek şaftı süren bir elektrik motoruna sahip.

1954

Ackermann + Schmitt, ilk yüksek hızlı açılı taşlama makinesini tanıtıyor: DL 9.

Tüm elektrikli el aletleri üreticileri üç geniş kategoriye ayrılabilir:

 • aBD şirketleri (BLACK & DECKER, DEWALT, OMAX, MILWAUKEE), Almanya (AEG, BOSCH, METABO, KRESS, FESTUL, Solo) ve Japonya (HITACHI, MAKITA, PANASONIC) FLEX-TOOLS Germany tarafından temsil edilen küresel markalar;
 • en yaygın ve profesyonel olan Çinli üreticilerin çeşitli KNG DA, GUANG TUO KALIP, TAFUN, CATRUM, CHENGXIANG, vb.
 • kalan az sayıda yerli üretici İzhevsk Mekanik Fabrikası (TMBaikal), Interskol, Perm Bilimsel Üretim Enstrümanları Yapım Şirketi, Konakovsky Mekanik Enstrüman Fabrikası, Kirovskoe EMZS LEPSE, Saratov Elektroteknik Fabrikasıdır. LLC Inkar-Parma elektrikli testere fabrikası.

Çinli üreticiler çok fazla sayıda ve böyle bir ekipman satın almanın oldukça riskli olduğunu doğrulamak çok zor. Bu tür bir aletin kullanılmasını önermek, yalnızca fabrikadaki kaliteyi doğrudan kontrol etmek ve Çince konuşmayı, Çince olarak hazırlanan sertifikaları kontrol etmek için güvenilir bir uzmana sahip olmanız durumunda mümkündür.

Rus yapımı ürünler azdır, pazarın küçük bölümlerinde yoğunlaşmıştır ve yalnızca belirli bir kurnazlık derecesinde profesyonel olarak sınıflandırılabilir.

Dünyanın en büyük profesyonel elektrikli el aleti üreticisinin özelliklerini daha ayrıntılı olarak ele alalım.

Amaçlandığı belirli bir işlev setini gerçekleştirmek için tasarlanmış profesyonel elektrikli el aletleri. Buradaki üreticiler evrensellik üzerine değil, tam tersine odaklanır - doğal yeteneklerin performansının özgünlüğü ve yüksek kalitesi. Bu nedenle, alıcıya sunulan kataloglar hacimlidir ve işlevsellik ve fiyat seviyesi açısından geniş bir seçenek sunar.

Geçtiğimiz beş ila yedi yıl içinde, sadece birkaç küresel marka profesyonel elektrikli el aletleri pazarına liderlik ediyordu. 


 • Japonya, Avrupa, Çin ve diğer ülkelerdeki kendi üretim tesislerine sahip Japon elektrikli el aletleri ve sarf malzemeleri üreticisi. Makul fiyatlarla yüksek kalite ve güvenilirlik, şirkete çoğu dünya pazarında kendinden emin bir liderlik sağlar. Ürün yelpazesinin neredeyse yarısı Rusya pazarına tedarik edilmektedir. 
  BOSCH   - aslında, tanıtım gerektirmeyen bir marka. Her türlü elektrikli el aletinin yanı sıra her türlü sarf malzemesinin geniş seçimi. Tüm en yüksek kalite seviyesi, mükemmel güvenilirlik ve ne yazık ki oldukça uygun fiyatlar. Aracın montajı Avrupa'da veya Çin'de gerçekleşir. Rusya'da da montaj tesisleri var (Engels). 
    - Amerikan kalitesi ve yenilikçi teknolojik çözümler, ayrıca tam bir sarf malzemesi seti, ayrıca Çinli "sahte" eserini zorlaştırmak için markanın siyah ve sarı renkleri ile marka bilinirliği. Tek olumsuz tüketici için yüksek fiyat. 
    - Alman markası, sürekli olarak yüksek kalite, güvenilir çalışma, sarf malzemelerinin bulunabilirliği. Yüksek güç ekipmanı, en geniş ürün yelpazesi. Yüksek, ama fahiş fiyatlar. 
  KRESS   - yine Alman üretici. Profesyonel takım şirket seviyesi Bosch. Dağıtım problemleri, sarf malzemesi tedarikinde bazı zorluklar yaratabilir. 
    - Amerikan markası. Ve bu da demek oluyor ki - çok kaliteli, kullanım için uygun ve pazarımız için gerçekten pahalı değil. Başka kimsenin sunmadığı birçok özel araç modeli sunar. Bu nedenle, profesyonel faaliyetlerinizden kaynaklanan özel ihtiyaçlarınız varsa, teklifleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. 
    - Japon manken. Cazip bir fiyatla sunulan, ancak son zamanlarda pazarda tanınmış marka, kalitesini onaylamaz. Bu modellerin seçilmesi, tasarımcılar tarafından alete dahil edilen spesifik teknik çözümler nedeniyle her zaman yardımcı olamayan, tatsız sürprizlerle ve garanti tamir atölyeleriyle iletişim için hazırlanın.SİYAH & DECKER   - bir zamanlar çok iyi bir Amerikan enstrümanı, şimdi Çin'de bir araya getirildi, bu da kaliteyi çok etkiledi. Bugün önermiyoruz. İyi işlevsellik ve harika görünüm kalite tarafından desteklenmez - bu bir profesyonel çekecek seçenek değildir. 
  AEG - Piyasanın unuttuğu, ancak hatırlamaya değer olduğu Alman üretici. Montaj kapasitesinin Çin'e devri, geleneksel Alman kalitesini etkilemedi, ancak fiyatı daha cazip hale getirdi. Şimdi hanehalkının mavisi enstrüman profesyonel turuncuya boyandı. Çekici olan - neredeyse kırılmaz. Markaya dikkat edin RYOBI   - bu aslında aynı TTI endüstriyel grubuna ait olan basitleştirilmiş bir AEG'dir. Biraz daha az işlevsel ve önemli ölçüde daha fazla bütçe. Ekonomik bir seçenek için sadece bir nimettir olabilir. 
    Bugün dünya pazarındaki en popüler marka değil. HILTI   (Avusturya-Çin) liderlerine kaliteyi kaybeder, ancak herkese sarf malzemelerinin kalitesi ve kullanılabilirliği ile her türlü hizmette bir başlangıç ​​sağlar. Diğer tüm üreticiler piyasada daha az bilinir ve ürünlerini satın almaya karar vermeniz durumunda daha dikkatli bir çalışma gerektirir.

Yüksek kaliteli ve işlevsel bir elektrikli el aleti olmadan hem profesyonel bir inşaatçı hem de ev ustası hayal etmek zor. Takımın kullanım amaçları ve sıklığı farklı olmasına rağmen, ikisi de diğeri güvenilir ekipman gerektirir. Ancak, eğer parametreler aynıysa ve fiyat farklıysa, bir zımba makinesinin diğerinden nasıl farklı olduğunu nasıl anlayabiliriz? Her şey üreticinin adı ve itibarı ile ilgili. Sorumlu onarımlar söz konusu olduğunda, ekipmanın kalitesi en üst seviyede ortaya çıkar, çünkü ekipmanın en önemli anda arızalanması önemlidir. Elektrikli el aletlerinin rengarenk pazarını anlamaya çalışalım ve asıl oyuncularını tanıyalım. Deneyimli profesyoneller ve yeni başlayanlar için geniş bir donanım yelpazesi sunan kanıtlanmış mağaza ana mağazasında bir satın alma yapmanızı öneriyoruz. Herhangi bir cüzdan için bir seçenek belirleyebilirsiniz; bu nedenle kalifiye personel istekte bulunur ve yardım eder. Bununla birlikte, aynısı konuyu yönlendirmek için en azından biraz müdahale etmiyor, bu yüzden öneriyoruz elektrikli el aletlerinin en iyi üreticilerini vurgulayın.

Makita

büyük japon şirketiürünleri dünyanın hemen hemen tüm ülkelerinde satılmaktadır. Üretici, 1915'ten beri tarih yazmaktadır ancak 1958'den beri üretim yapmaktadır. O zamandan beri, şirket birkaç yeni tesis kurdu. Bugün, sayısı 8'e ulaştı: üretim tesisleri sadece japonya'da, aynı zamanda Avrupa ve Çin'de. Bitkilerin ekipmanlarının en modern olduğunu söylemeye gerek yok mu? 

Makita, frezeler, taşlayıcılar, testereler, planyalayıcılar, kırıcılar, anahtarlar ve diğer teçhizatlar üretiyor - hepsi uygun bir aralıkta, bu nedenle gereksinimlerine en uygun takımı seçmek kolaydır. Seçim sürekli genişliyor, şirket yeni çözümler sunuyor, tüm ürün yelpazesini geliştiriyor ve maksimum ergonomik ürünler için çalışıyor.

Uzmanlar, Makita aracını kişisel kullanım için en iyi seçenek olarak adlandırıyor. en yüksek kalite ve uygun fiyat. Profesyoneller için ayrı bir ürün grubu var. Her bir ekipman parçası yüksek kaliteli, dayanıklı malzemelerden büyük bir güvenlik payı ile tasarlanmış ve üretilmiştir, bu nedenle ekipman yıllardır güvenilir bir şekilde hizmet vermektedir.

Bosch

Bosch teknolojisi hakkında hiç bir şey duymamış birini bulmak zor. Alman şirketi   Kalitenin eş anlamlısı haline geldi, ancak banal ve acıklı gelebilir. En büyük endişe, çeşitli ürünlerin üretilmesiyle ilgilidir, ancak elektrikli el aletlerine neredeyse en çok dikkat edilmektedir. Üretici tesislerinde faaliyet Avrupa, Çin ve Rusyaneredeyse 150 ülkede - temsilcilikler neredeyse dünya çapında açık.

Elektrikli el aletleri yelpazesi muazzamve tarif etmek sadece anlamsızdır. Burada profesyonel bir usta veya amatörün ihtiyaç duyabileceği tüm ekipmanları üretiyorlar: matkaplar, döner çekiçler, mikserler, ahşap ve metal işleme aletleri - şirket, farklı işlevsellik ve yeteneklere sahip çok sayıda ekipman üretiyor. Fiyat politikası Makita ile aynı.

Markanın hoş bir özelliği - bu yüzden seçimdeki problemler ortaya çıkmalı. Şirket, detaylara önem vermeye çalışmakta, araştırma ve geliştirmeye önemli miktarda yatırım yapmakta ve bu da elektrikli el aletleri için küresel pazarda lider konumunu almasına izin vermektedir. 

Metabo

Alman   Metabowerke GmbH yakında yüzüncü yılını elektrikli el aleti pazarında kutlayacak. Hikayesi 1924'te başlıyor. Neredeyse hemen, üretici el aletleri üretmeye başladı, sonra elektrikli el aletlerine geçti ve birçok önemli keşif ve buluş bu alanda. Burada ilk elektrikli matkabı, ilk kazıyıcı makineyi, ilk darbeli matkabı yarattılar. O zamandan beri, şirket elektrikli el aleti pazarında yenilikçi çözümleriyle reform yapmaktan vazgeçmedi. Aslında, bugün dünyanın her yerinde kullanılan üretici icatlarını borçluyuz. Şimdiye kadar, araştırmaya çok büyük miktarda para yatırılıyor ve şirket sürekli yeni çözümler hakkında rapor veriyor. 2015 yılında üretici Hitachi Koki Co. endişesinin bir parçası oldu, ancak bu şirketin politikasını etkilemedi.

Bugün şirket, inşaat ve onarım işlerine kapsamlı bir şekilde yaklaşmaya çalışan birçok elektrikli el aleti üretiyor. Burada çok çeşitli ürünler üretiliyor. Çok çeşitli sarf malzemeleri. Fiyatların uygun olduğunu söylemek mümkün değil, ancak şirketin çok pahalı ürünleri aranamıyor.

Üretici, yüksek yüke dayanıklılık ve direncin aletin her bir elemanının güvenilirliğine bağlı olduğunu bilir, bu nedenle en önemli parçalar güçlendirilmiş bileşenlerden yapılır, bazı modeller erken aşınmaya karşı ek koruma sağlar. Bütün bunlar, ev ve profesyonel aletlerin her ikisinde de yüksek dayanıklılık sağlar. 

DeWalt

Yurtdışında, iyi elektrikli el aletleri üreticileri de var ve bunlardan en önemlisi DeWalt şirketi. Şirketin geçmişi, 1922'de ahşap işleme alanındaki iş verimliliğini önemli ölçüde artırabilen radyal bir konsol testeresinin icadıyla başladı. O zamandan bu yana, şirketin adı yeniliğe ayrılmaz bir şekilde bağlı ve üreticinin gelişmelerini ve icatlarını uzun süre listelemek mümkün.

Şirketin tesisleri yer almaktadır aBD, Kanada, Güney Amerika ülkeleri, Avrupa ve ayrıca Çin'de.   Elektrikli ekipman yelpazesi, üç yüzden fazla maddeyi içerir ve çeşitli matkap, dekupaj, planya makinaları, parlatma makineleri, dekupaj testereleri ve kırıcılar içerir. Kuzey Amerika profesyonel elektrikli el aleti pazarında DeWalt bir numaralı markadır. Son zamanlarda, Avrupa'da alet satışı önemli ölçüde arttı ve uzmanlar şirketi tanıdı kendi alanında en hızlı büyüyen biri.

Ürün kalitesi en yüksek seviyededir ve iyi düşünülmüş bir tasarım ve kendi gelişmelerinin tanıtımı sayesinde araç rahat ve dayanıklı hale gelir. Böyle bir korku olmadan! Yurtdışı kalite için ödemek zorundasınız - Şirketin ürünleri benzer ürünlerden daha yüksekzaten listelenen rakiplerden ve iç pazarda, tüm yelpazeden uzak. 

AEG

AEG markası altında bulunan elektrikli el aletleri, onarım işi yapanlar tarafından yılda en fazla bir kez biliniyor. Her şey başladı Almanya   1883 yılında ampullerin serbest bırakılmasıyla, daha sonra genç şirket ülkede sanayinin gelişmesine aktif olarak cevap verdi ve 1898’de ilk kompakt matkap. Birkaç yıl içerisinde üreticinin ürünleri birçok ülkeyi fethetti. Daha sonra, şirket bugün popüler bir form faktörü olan bir tabanca gibi kulplu ilk matkabı tanıttı. Ardından çift kontrollü, ilk matkapları ve düz taşlama makinelerini hız kontrollü matkapla takip edin. Akülü elektrikli el aletleri dünyasında öncü firmalardan biri haline gelmiştir.

Üretici daima yenilikçi teknolojilerin sürekli gelişimine odaklanmıştır. ayrıca cihazın tasarımı ve ergonomisine her zaman burada büyük önem verilmektedir.ve geçen yüzyılın başında tasarımcılar yeni ekipmanların geliştirilmesi üzerine çalışmaya davet edildiler. Şirketin fabrikaları her zaman bir inovasyon modeli olmuştur ve hem içeride (en modern ekipman) hem de dışarıda (fütüristik tasarım).

Bugün, AEG markası altında delme ve keskileme, ahşap ve metal işleri, çeşitli yardımcı ekipman ve aksesuarlar için bir araç üretilmektedir. İsviçreli şirket Atlas Copco şirketi satın aldıktan sonra, elektrikli el aletleri üreten kısmını sattı, bu yüzden bugün elektrik gücü Techtronic Industries'den Çinli'ye ait. Üretimin bir kısmı Çin'e modern bir fabrikaya devredildi ve Almanya'da perforatörler hala üretiliyor, ancak bunların hepsi şarkı sözleri - asıl mesele üretime yönelik kalite ve yaklaşımların değişmediği. AEG'den gelen alet dayanıklı ve neredeyse katlanamaz. 

Hilti

Elektrikli el aletleri pazarında bir diğer önemli ve kanıtlanmış oyuncu. Şirketin tarihi 1941 yılında başladı. Lihtenştayno zaman çakmak ve otomobil parçaları üreten küçük bir aileye ait şirketti, ancak kısa süre sonra yeniden birleşme oldu ve 1950'de el aletleri üretmeye başladılar. Burada ilk toz montaj tabancasını yaptılar, perforatör tasarımını mükemmelleştirdiler ve hala yenilikçilik için çok çalışmaya devam ediyorlar ve birkaç araştırma enstitüsü endişenin bir parçası.

Hilti, profesyonel elektrikli el aletleri dünyasının en büyük ve en güvenilir üreticilerinden biri olarak kabul edilir. Temsilcilik ofisleri dünyanın 120 ülkesinde faaliyet göstermektedir ve 1993 yılında üretici Rusya'da bir yan kuruluş açmıştır. Bugün Hilti aracının doğrudan satışı ile uğraşmaktadır.

Üretici, çok çeşitli deliciler, matkaplar, tornavidalar, kesim ve kesim ekipmanlarının yanı sıra sarf malzemeleri de üretir. Birçok fabrika farklı kıtalarda faaliyet gösteriyor, ürünler birçok prestijli ödül ve dünya çapında tanınıyor. Kalite zirvede ama fiyatlar uygun. 

HITACHI

büyük japon şirketi   düzinelerce ülkede tanınan bir isim ile 1910 yılında elektrikli motor üretimi ile faaliyetine başlamıştır. Daha sonra, üretici ev ve bilgisayar ekipmanı alanında çalışmaya başladı, trenler için geliştirildi ve 1974'te burada bir mikroişlemcili ilk matkap yapıldı. O zamandan beri şirket başka bir sanayi faaliyeti keşfetti - elektrikli el aletlerinin üretimi.

Grup bugün birçok yan kuruluşu, üretim alanını ve temsilciliği içermektedir. Modern fabrikalarda, diğer şeylerin yanı sıra deliciler, öğütücüler, dairesel testereler, matkaplar, kırıcılar ve onlarca başka ürün üretirler.

Şirketin aracı oldukça kaliteli, düşünceli tasarım, geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyat ile öne çıkıyor ve bu avantajların birleşimi dünya çapında yüksek seviyede HITACHI satışları sağlamıştır. 

Siyah ve katlı

Şirket 1916 yılında kuruldu. aBD'deve varlığı sırasında birçok yeni teknoloji ve çözüm sunmayı başardı. Günümüzde üretici, elektrikli el aletleri alanında kıtadaki ve dünyadaki en büyük firmalardan biri olarak kabul edilmekte, ürünleri yüzlerce ülkede temsil edilmekte ve aktif olarak satılmaktadır. Şirketin ilk önemli başarısı, daha önce hiç kimsenin yapmadığı yerli matkapların seri üretimi idi. Bundan sonra, üretici tüm elektrikli el aletleri yelpazesi için uygun bir tutma kolu ve bir anahtar geliştirmiştir ve daha sonra dünyada ilk kez ev içi kullanım için taşınabilir bir elektrikli matkap kullanmıştır. Yıllar geçtikçe ürün yelpazesi genişledi, daha sofistike ve üretken oldu.

Bugün, şirket hala üretim ve gelişim için sorumlu bir yaklaşımdır. Ürün yelpazesi, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Üretici matkaplar, matkaplar, tornavidalar, testereler, ağaç işleme aletleri, taşlama makineleri ve çok işlevli aletler yaratır - hepsi en üst düzeyde. 

Kress

Kress markası altında Elektrikli El Aletleri alman şirketi   KRESS-elektrik GmbH & Co. 1928'de kurulmasından bu yana üretici elektrikli motor üretmektedir, ancak 60'lardan beri elektrikli el aletleri üretmeye başlamıştır. İlk önce matkapların üretimi başladı, sonra testerelerin, taşlama makinelerinin ve dekupaj testerelerinin üretim hatları eklendi. Bugün, ürün yelpazesi çok daha geniştir. Listelenen donanıma ek olarak, akülü aletler, saç kurutma makineleri ve elektrikli süpürgeler, duvar testereleri, testereler, kırıcılar ve diğer ürünler çok çeşitli olarak üretilmektedir.

Tüm üretim tesisleri Almanya'da bulunmaktadır, dolayısıyla kalite sorunlara neden olmaz. 2005 yılından bu yana, şirket Prokressiv markası altında bahçe aletleri ve aletleri üretmektedir. Tüm şirket ürünleri 2 yıl garantilidir ve bazı AB ülkelerinde bir şirketin web sitesine bir araç kaydederken bu süre 10 yıla çıkarılmıştır - bu muhtemelen en yüksek kalitedeki en gösterge niteliğindeki kanıtdır. 

Sparky

Şirket 1961 yılında kuruldu. BulgaristanOrada o zamandan beri sürekli olarak yenilenen bir fabrika var. İlk önce, şirket motorlar üretti, ancak hızla elektrikli el aletleri üretimi için yeniden yönlendirildi. Bu arada, "" adı tam olarak şirketin araçları için tespit edildi. Bugün girişim Avrupa'nın en hızlı büyüyen ürünlerinden biri olarak kabul edilir. 30 ülkeye gönderilir.

Şirketin fabrikası en modern donanıma sahip, 100'den fazla ürün var, sürekli kalite kontrolü yapılıyor ve uzmanlar, girişimin dünyada üretim derinliği açısından hiçbir benzerinin olmadığını söylüyor. Şirket, sürekli olarak ürünleri geliştirmek ve pazarları genişletmek amacıyla bilimsel ve teknik araştırmalar yapmaktadır. Cihaz üreticisi, fiyat-kalite oranı nedeniyle büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Şirket, matkaplar, tornavidalar, öğütücüler, dekupaj testereleri, deliciler, mikserler, planya makineleri, değirmenler, testereler ve sadece en geniş üreticiyi değil ev aletleri ve profesyonel aletler üretmektedir ve sadece elektrikli el aletlerinin üretimi üzerine yoğunlaşmıştır. 

Protool

Çek üreticisi makul para için yüksek kalite olarak kendini kurmuştur. Marka adı altında çok çeşitli matkaplar, frezeler, karıştırıcılar, taşlayıcılar, tornavidalar vb. Üretilmektedir. Yüksek hassasiyetli ekipmanlarla modern hatlarda üretim yapıldığından, bitmiş ürünün kalitesi en yüksek seviyededir.

Şirketin aletleri güvenilir ve dayanıklıdır, tüm tamir ve kaplama işlerinde kullanılabilir ve mikroişlemci tabanlı kontrol sistemlerinin kullanılması aletin yüksek hassasiyetini sağlar. Güvenlik ve ergonomik ekipman yönünde birçok şey yapılıyor.

Son zamanlarda şirketin ürünleri Protoolü tasarımı biraz değiştirdi ve marka adı altında üretilmeye başladı. Festool. Yeni takım için tüm sarf malzemeleri daha önce kullanılabilir. Yüksek kaliteli ve geniş bir yelpazesi de hiçbir yere gitmedi.

Milwaukee

bu amerikan şirketi   üretici olarak dünyaca ün kazandı profesyoneller için elektrikli el aletleri. Ürünler pahalıdır, ancak çok kalitelidir ve bu nedenle kritik işler sırasında kullanılır. Şirketin üretim hatlarında modern ekipman ve ileri teknoloji kullanılmaktadır.

Ürünler birkaç seri halinde mevcuttur. Şirket, anahtarlar, kablo kesiciler, matkaplar, tornavidalar, testereler, deliciler, taşlayıcılar, ayrıca piller, alet takımları ve çok amaçlı alet dahil olmak üzere, yüzün üzerinde farklı model üretmektedir. 

Interskol

ürünler yerli işletme   Sadece evde değil, yurt dışında da tanınırlık kazanmıştır ve bu gerçek zaten iyi kalitede ipuçlarını vermektedir. Üretici sadece 15 yıldan beri piyasada bulunuyor, ancak bu süre zarfında elektrikli el aletleri üretimi için gerçek bir imparatorluk kurmayı ve dünyanın en büyük on şirketine girmeyi başardı. Ürünler sadece Rusya'da değil aynı zamanda bir çok Avrupa ülkesinde de büyük talep görüyor. “Interskol”, alanında ilk ve şimdiye kadar, ürünleri aktif olarak değil, alandaki tek yerli şirket oldu. yurt dışına ihraçfakat aynı zamanda uluslararası arenada tanındı.

Ülke genelinde yüzlerce servis merkezi var ve bu şirket için önemli bir artı. Şirket sürekli yeni çözümler üreten ve test eden kendi tasarım ofisine sahiptir. Tüm araçlar 2 yıl garantilidir - şirket ürünlerin kalitesine güvenir, çünkü üretim en son teknolojiye sahiptir ve kalite her aşamada sıkı bir şekilde kontrol edilir.

Ürün yelpazesi   en büyüğü hem profesyonel bir kurucudur hem de bir amatör gerekli işlevleri olan bir araç bulabilir. Ana şey uygun fiyat, özellikle de aracı yabancı firmaların emsalleriyle karşılaştırırsanız. 

Ingco

Ingco, ürünlerin tamamen olması gerçeğinin başlıca örneğidir Çin üretimi   yüksek kalitede olabilir. Üreticinin arkasında yaklaşık 15 yıllık çalışma ve bu süre zarfında takım kendini önerme şansı buldu. Tüm elektrikli el aletleri, Çin'de modern bir fabrikada üretilir, üretimin her aşamasında kalite kontrolü yapılır. Dünyanın dört bir yanında şirketin yaklaşık iki yüz temsilciliği var ve sayıları sürekli artıyor. 

Tesis, el ve elektrikli aletler, özellikle tornavidalar, matkaplar, matkaplar, çeşitli testereler, püskürtme tabancaları, deliciler ve diğer ürünler üretmektedir. Profesyoneller ve amatörler için cihaz iki farklı hatta mevcuttur. Şirketin ürün yelpazesi açısından, hala dünya liderlerinden uzak, ancak inşaat ve onarım işlerinin çoğunda yapmanız gereken her şey var. Kalite açısından, ürünler pratik olarak daha popüler üreticilerin emsallerinden daha düşük değildir ancak aynı zamanda daha ucuzdurlar. İyi, ergonomik, güvenilir ve ucuz bir araca ihtiyacınız varsa, bu markanın ekipmanını güvenle alabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, başka sorumlu üreticiler de var. Bir elektrikli el aleti seçerek, isimsiz firmaların ürünlerine güvenmemek daha iyidir. Ayrıca sadece işlevselliği değil yapı kalitesini de inceleyin, garanti süresini ve servis merkezlerinin kullanılabilirliğini belirtin.

Evde ya da garajdaki herhangi bir erkeğin en azından asgari olarak bir elektrikli el aleti takımı vardır. Çoğu zaman bir çekiç matkap ve bir Bulgar, bir elektrikli matkap ve bir tornavida, bir testere, vb. İçerir.

Mevcut veya ilk bir enstrüman alım güncellemesinin güncellenmesi gerekiyorsa, o zaman profesyonel olmayan bir kullanıcı seçiminde sorun yaşayabilir; Piyasada onlarca farklı üreticiden çok sayıda model bulunmaktadır. Bu tür alıcıların doğru seçimi yapmasına yardımcı olmak için, bu makale amaçlanmıştır.

Endüstriyel güç aracı

Kural olarak, ustalar bireylerdir, dar uzmanlıkları ve çok yüksek maliyetleri nedeniyle endüstriyel aletler kullanılmaz. Sadece endüstriyel işletmeler için edinilmesi veya yapımında kullanılması tavsiye edilir. Ancak burada yüksek temettülerle maliyetini geri çekmek mümkündür.

Bu segmentte, tartışmasız liderler aşağıdaki elektrikli el aleti üreticileridir:


Profesyonel Elektrikli El Aletleri

Bu ürünün yukarıda belirtilen pazar segmentinde, bir kural olarak üçünü geçmeyen sınırlı sayıda kullanılabilir işlemi gerçekleştirmek için başlangıçta tasarlanmış bir araç sunulmaktadır. Ancak en yüksek kalitede.

Bu araç, yarı profesyonel ve ev aletleri için aynı parametrenin değerini aşan önemli bir kaynak ve güç ile karakterizedir. Profesyonel modeller daha güvenilirdir, aşınma direncini arttırmış ve yüksek dayanım göstergeleri ile karakterize edilmiştir (kasa malzemesi, darbeli olanlar dahil mekanik yüklere karşı daha dayanıklıdır).

Sürekli modda, ev aletlerinde izin verilenden daha uzun süre çalışmanıza izin verir. Bu durumda, armatürde, sargıda, fırçada ve diğer iç yapı elemanlarında hasar meydana gelmez.

Söz konusu gruba ait cihazların mutlaka aşağıdakileri sağlayan mekanik veya elektronik bir düzenlemesi vardır:

 • sorunsuzca gücü değiştir;
 • iş sürecinde başlangıç ​​aşamasında ve sabitleme sırasında keskin sarsıntıları hariç tutun;
 • ayarlanan dönme hızını yumuşak bir şekilde ayarlayın;
 • artan yüklerle dengelemek;
 • ayarlanan değerlere en son ulaşıldığında otomatik olarak kapatarak ürünü aşırı yüklenmeye karşı koruyun;
 • maksimum tork ayarı

Bu grup aşağıdaki markaları içerir:


Söz konusu gruba ait enstrümanların karakteristik bir özelliği mavi renkleridir. Belirtilen markanın tüm Alman enstrümanı güvenilir ve hesaplıdır. Bu yüzden yeterince sık tercih edilirler;


Ev güç aracı

Bu pazar segmentinde sunulan araç sadece ev kullanımı için yapılmıştır. Birçok model, onlara ek görsel çekicilik sağlayan ve daha fazla çok yönlülük ve kullanım kolaylığı odaklı özel bir ergonomik tasarım kullanılarak yapılır.

Bu enstrüman kategorisinin ana dezavantajı, günde 3-4 saat boyunca sürekli kullanımının yasaklanmasıdır. Ayrıca, bu süre zarfında (bir saat içinde) 15 dakikaya kadar en az üç mola verilmesi önerilir.

En büyük avantaj maliyettir. Bu nedenle, ara sıra kullanımın planlandığı durumlarda, bu en iyi seçenektir.

Yukarıda belirtilen sınıftaki birkaç elektrikli el aleti üreticisinin, bahsetmeye değer olduğunu düşünün:


Şebeke veya batarya, ne seçilir

Önerilen tüm elektrikli aletler iki gruba ayrılmıştır. Birincisi, harici bir güç kaynağına ihtiyaç duyan ürünleri içerir. Ağ olarak adlandırılırlar.

İkincisi, kendi bataryasıyla çalışan bir şebekenin varlığına veya yokluğuna bakmaksızın çalışmanıza izin veren bir araç içerir. Bu alete batarya denir. Böyle bir alet kullanım kolaylığı, hafiflik ve çok yönlülük ile karakterize edilir.

Bu ayrılık daha önce tartışılan herhangi bir kesimden bir araç ile ilgilidir.

Ağ modellerinin avantajları güçlerinde ve artan güvenilirliktedir. Fakat çok fazla durum var. Pil aletini kullanmadan çalışma yaparken neredeyse imkansızdır.

Bu araç genellikle hareket gerektiren iş için daha uygundur. Akümülatör ürünleri patlayıcı ve yangın tehlikesi olan alanlarda vazgeçilmezdir.

Böyle bir cihazda doğal olan bir dezavantaj olarak, tekrar şarj etme ihtiyacı, bataryaların maliyeti ve düşük güç endeksleri dikkate alınmalıdır.

Rus üreticileri

Uzman mağazaların raflarında, önerilen elektrikli el aletlerinin önemli bir kısmının Rusça isimleri vardır. Ancak, ne yazık ki, bu her zaman bu ürünlerin Rusya'da yapıldığını göstermez.

Bu ürünün çoğu, adlandırılabilecek iki gruba bağlanabilir:

 • Sözde-Rusça (Bilinmeyen bir üreticiden, ancak Rus adı altında Çince yapılmış bir araç);
 • Ülkemiz topraklarında "tornavida düzeneği" tarafından, ancak bilinmeyen kökenli aynı Çinli (isteğe bağlı, diğer) bileşenlerden toplanmıştır.

Ve bu elektrikli el aletlerinin sadece üçüncü kısmı gerçekten tasarlandı ve bizimle birlikte üretildi.

Pazarda kendi ürünlerini sunan önde gelen Rus üreticileri:

 • IMZ (Izhevsk), silah ve mikroelektronik, çeşitli amaçlara yönelik cihazlar ve geniş bir yelpazede elektrikli el aletleri üreten dev bir çeşitlendirilmiş üretimdir. Piyasada, ürünler Baykal markası ile temsil edilir (uluslararası tescilden geçti);
 • "Interskol" yukarıda belirtilen. İthal bileşenlerden kısmen de olsa çok çeşitli elektrikli el aletleri üretmektedir. Şirketin dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan bazı fabrikaları var:
  • BEZ - Rusya;
  • IPT - İtalya;
  • PRC’de iki fabrika (Jinghau ve Şanghay kentlerinde).

Kısmen, bu üreticinin ürünleri aşağıdaki gibi ortak şirketlerde üretilir:

 • IMZ - Rusya;
 • GGP - Slovakya;
 • Starmix - Almanya;
 • Sparky - Bulgaristan;
 • Rexon - Tayvan;
 • Keyang - Güney Kore, vb
 • JSC PNPPK (Perm) - elektrikli el aleti bu şirketin bir yan üretimidir;
 • KZMI (Konakovo) - İthal ekipmanla üretim yapılmaktadır. Model yelpazesinde elektrikli alet ve pnömotoolün yaklaşık yirmi adı bulunur. Bu tesisin sondajları, Rusya'da üretilenler arasında en iyilerden biri olarak kabul edilir. Ve bu tesisin tornavidaları, Rus üretim ürünleri arasında analoglara sahip değil;
 • EMPS "LEPSE" (JSC) Kirov elektrikli makaslar, elektrikli çekiçler ve açılı taşlamalar üretir;
 • FEZ (Saratov);
 • Inkar-Parma (LLC) - elektrikli testere tesisi.

Güneydoğu Asya ülkelerinin topraklarında üretilen elektrikli aletler, Rus sayaçlarını dolduran aralığın yarısını oluşturuyor. Bu araç en düşük fiyat kategorisinde sunulmaktadır ve müşterilere ABD, Avrupa ve hatta Rusya'da üretilen ürünler olarak sunulabilmektedir. Birçok insan son simbiyozun örneklerini bilir. Bunlar elektrikli el aletinin markaları:

 • "Zubr";
 • "Hareket";
 • "Energomash-";
 • “İlerleme - Araç”;
 • "Kaynak";
 • "Diopd";
 • "Stavr";
 • "Çapa";
 • "Grad - M" vb.

Tabii ki, ilk grubun şirketleri (Black & Decker, DeWALT, Omax Inc, Milwaukee), Almanya (AEG, Bosch, Metabo, Kress, Festul, Solo) ve Japonya (Hitachi, Makita) ve diğerlerini içerdiği açıktır.

Bugün dünyanın en büyük profesyonel elektrikli el aleti üreticisinden bazılarını düşünüyoruz. Amaçlandığı belirli bir işlev setini gerçekleştirmek için tasarlanmış profesyonel elektrikli el aletleri. Buradaki üreticiler evrensellik üzerine değil, tam tersine - doğal yeteneklerin performansının özgüllüğü ve yüksek kalitesine odaklanır.

Bu nedenle, alıcıya sunulan katalogların boyutları büyüktür ve işlevsellik ve fiyat seviyesi açısından geniş bir seçenek sunar. Uzmanlar, son beş ila yedi yılda, profesyonel el aletleri pazarında sadece birkaç dünya markasının lider olduğunu belirtti.

Makita

Makita, Japonya, Avrupa, Çin ve diğer ülkelerde kendi üretim tesislerine sahip bir Japon elektrikli el aletleri ve sarf malzemesi üreticisidir. Makul fiyatlarla yüksek kalite ve güvenilirlik, şirkete çoğu dünya pazarında kendinden emin bir liderlik sağlar. Ukrayna pazarında, üretilen menzilin neredeyse yarısı temsil edilmektedir.

Bosch

Bosch, tanıtım gerektirmeyen bir markadır. Her türlü elektrikli el aletinin yanı sıra her türlü sarf malzemesinin geniş seçimi. Her şey - en yüksek kalite seviyesi, mükemmel güvenilirlik ve çok ucuz değil. Aracın montajı Avrupa'da veya Çin'de gerçekleşir.

DeWALT

DeWALT - Amerikan kalite ve yenilikçi teknolojik çözümler ile birlikte tam bir sarf malzemesi seti, ayrıca Çinli "sahte" eserini zorlaştırmak için siyah ve sarı renklerle marka bilinirliği. Tek olumsuz - önemli bir fiyat.

Metabo

Metabo, sürekli olarak yüksek kalite, güvenilir işlem, sarf malzemelerinin bulunabilirliği olan bir Alman markasıdır. Yüksek güç ekipmanı, en geniş ürün yelpazesi. Yüksek, ama fahiş fiyatlar.

Kress

Kress bir Alman üreticidir. Profesyonel takım şirket seviyesi Bosch. Sarf malzemelerinin sağlanmasında sorunlar bazı zorluklar yaratabilir.

Milwaukee

Milwaukee bir Amerikan markasıdır. Ve bu da demek oluyor ki - çok yüksek kalite, kullanımda uygun ve pazarımız için çok pahalı. Başka kimsenin sunmadığı birçok özel araç modeli sunar. Bu nedenle, profesyonel faaliyetlerinizden kaynaklanan özel ihtiyaçlarınız varsa, teklifleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hitachi

Hitachi, Japon bir modeldir. Cazip bir fiyatla sunulan, ancak son zamanlarda pazarda tanınmış marka, kalitesini onaylamaz. Bu modellerin seçilmesi, tasarımcılar tarafından alete dahil edilen spesifik teknik çözümler nedeniyle her zaman yardımcı olamayan, tatsız sürprizlerle ve garanti tamir atölyeleriyle iletişim için hazırlanın.

Siyah ve katlı

Black & Decker - bir zamanlar, Çin'de bir araya getirilen ve kaliteyi büyük ölçüde etkileyen çok iyi bir Amerikan enstrümanı. İyi işlevsellik ve düşünceli tasarım, kalite tarafından desteklenmiyor - bu bir profesyonel çekecek seçenek değil.

AEG

AEG - Pazarın "unuttuğu" fakat hatırlamaya değer olduğu Alman üretici. Montaj kapasitesinin Çin'e devri, geleneksel Alman kalitesini etkilemedi, ancak fiyatı daha cazip hale getirdi. Şimdi hanehalkının mavisi enstrüman profesyonel turuncuya boyandı. Üstelik neredeyse kırılmaz.

Ryobi

Ryobi aslında aynı TTI grubuna ait olduğu basitleştirilmiş bir AEG'dir. Biraz daha az işlevsel ve önemli ölçüde daha fazla bütçe. Ekonomik bir seçenek için sadece bir nimettir olabilir.

Hilti

Hilti - bugün dünya pazarındaki en popüler marka değil (Avusturya-Çin) liderleri kalite bakımından kaybeder, ancak herkese sarf malzemelerinin kalitesi ve kullanılabilirliği ile her türlü hizmette bir başlangıç ​​sağlar.

Diğer birçok üretici piyasada daha az tanınmaktadır ve ürünlerini almaya karar verirseniz daha dikkatli çalışmayı gerektirir.

Tabii ki, gözden geçirmemiz mutlak bir gerçek olduğunu iddia etmiyor - her durumda, nihai seçim alıcı tarafından yapılıyor.

Ana araç, iş sürecini iyileştiren ve hızlandıran bu ya da inşaat teknolojisinin uygulandığı araçlardan biridir. Ne kadar güçlü, daha kesin, güvenilir ve daha güvenli elektrikli el aletleri, onlar tarafından yapılan iş o kadar iyi olabilir. Bir usta olarak ne kadar uzun süre hizmet ederse, doğru zamanda o kadar az şey getirir ve ustanın işyerinde sağlığı için daha az risk oluşturur. 
  Profesyonel ve ev yapımı elektrikli el aleti üreticilerinin geniş bir marka yelpazesi ile, birçoğu herhangi bir markanın reklamını veya itibarını, profesyonellerin veya tanıdıkların tavsiyelerini veya kendi deneyimlerini yönlendirir. Bu makalede, tanınmış (en azından İspanya'da) markaları birkaç kategoriye ayırmaya çalışacağım, böylece bir inşaat aleti satın almak isteyenler, en azından biraz geniş bir seçimde kendilerini yönlendirebilir ve ihtiyaçlarına göre bir araç seçebilirler.
 

Bir keresinde, bu incelemenin tamamen objektif olamayacağı konusunda bir rezervasyon yapacağım, Üretim şirketlerinin ustalar arasındaki itibarına ve kısmen de tecrübelerime ve bildiğim ustaların tecrübelerine dayanıyor. Burada reklam yok. Daha objektif bir sonuç elde etmek için, eksikliklerine göre üreticilerin kendilerini ilgilendirmeyen, tüm çeşitliliğe rağmen çok az olan kapsamlı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Sadece birkaç büyük sanayi grubu ünlü markaların yarısından fazlasını üretiyor. 

Bu nedenle, profesyonel inşaat elektrikli el aletlerini üç kategoride ele almayı öneriyorum: en yüksek, orta ve temel. En yüksek kategoride, son derece güvenilir ve pahalı olduğunu kanıtlayan, ancak bunun bedelini ödemeye değer ve birkaç yıl boyunca "katliam" için günlük saatlerce kullanım amaçlı bir araç yerleştireceğiz. Orta kategoride, inşaat işlerinde sık kullanım için tasarlanmış, ancak "aşınma için" sürekli kullanım için önerilmeyen veya dar bir profesyonel grubu için küçük bir ürün yelpazesinde üretilen, güvenilir ve ucuz olmayan bir araç bulacağız. "Temel" kategoride, inşaat işlerinde kısa süreli kullanım için amaçlanan, kendilerini profesyonel olarak konumlandıran ancak aşırı yüklenmeye dayanamayan, nispeten ucuz aletler üreten markaları listeledik. 
  Ayrıca ev aletlerini en az iki kategoriye ayırmayı öneriyorum: sırasıyla evlerde sık kullanım için uygun olan güvenilir, kanıtlanmış ve evin garajda veya kulübede nadir bulunan dayanıklı olmayan kullanımı için temel. Bunlar genellikle Asya'da yapılan ünlü markaların ucuz kopyalarıdır. Bu liste, bu makale hakkındaki yorumlarınıza sizi, sevgili okurları eklememe (veya düzeltmeme) yardımcı olabilir.

AEG   (Hong Kong) Bir zamanlar üreticinin Alman markası, şimdi Techtronic Industries'e ait. Kalıcı kullanım için oldukça güvenilir, ancak Milwaukee'den daha düşük bir sınıf olan profesyonel bir araç.
Baier   (Almanya) Sağlam profesyonel ve endüstriyel alet. Küçük bir seçim, ancak kalite kesinlikle katlanamaz bir araçtır. Gerçek Alman kalitesi. 
Bosch Profesyonel   (Almanya) Çok miktarda iş için iyi profesyonel aletlerin (mavi durumda) geniş bir seçim. Robert Bosch GmbH grubuna aittir. 
DeWalt (ABD) Stanley-Black & Decker grubunun ürettiğinden en azından en iyisi olan çok iyi bir profesyonel araç (bu arada, üretimlerinin çoğu Çin'e taşındı). 
fein   (Almanya) Yüksek kaliteli enstrümantasyon seçimi. Üniversal kesicinin mucidi. C. & E. Fein GmbH grubuna aittir. 
Festool   (Almanya) Kaliteli bir alet seçimi. TTS (Alet Teknolojisi Sistemleri) tarafından sahip olunan. 
Flex   (Almanya) Tüm inşaat ve imalat sektörlerini kapsayan zengin bir katalog. Almanya'da üretilmektedir. 
Hilti   (Lihtenştayn) Zor iş için tasarlanmış çeşitli profesyonel yapı ve endüstriyel aletlerden oluşan zengin bir seçim. Bu listedeki şüphesiz lider. Avrupa Birliği'nin farklı ülkelerinde üretim dağılmıştır. 
Hitachi   (Japonya) Çin'de yapılan yüksek kaliteli profesyonel bir Japon enstrümanı seti. 
Kress   (Almanya) Profesyonel inşaat araçları için iyi bir seçim. Almanya'da üretilmektedir. 
Makita   (Japonya) Mükemmel aletlerin en zengin kataloğu. Üretim Japonya, Çin, Kanada, ABD, Romanya, Brezilya, Meksika ve İngiltere'de bulunan tesisler arasında dağıtılmaktadır. 
Metabo   (Almanya) Zorlu, uzun çalışmalar için tasarlanmış iyi bir Alman profesyonel aracı için iyi bir seçim. Metabowerke GmbH grubuna aittir. 
Milwaukee   (Hong Kong) Şirket şu anda Techtronic Industries'in sahibi olduğu Amerika Birleşik Devletleri vatandaşıdır. Profesyoneller için kaliteli bir araç. Akülü aletlerin geniş seçimi. 
Protool   (Almanya) Festool'ün altına yerleştirilmiş iyi bir Alman profesyonel aracı. TTS (Alet Teknolojisi Sistemleri) tarafından sahip olunan. 
Ridgid   (ABD) Çok çeşitli elektrikli el aletleri, bir ömür boyu garantili bazı modeller. Ohio'da bulunan Emerson Electric Company grubuna aittir.

Profesyonel elektrikli el aletlerinin orta kategorisi: 
usta   (ABD) Kendi markasıyla üretilen kendiliğinden üretilen el aletleri ve üçüncü taraf elektrikli el aletleri yelpazesi. Öncelikle oto tamir atölyeleri için bir araç üzerinde duruldu. 
delta   (ABD) Stanley-Black & Decker grubu tarafından üretilen sabit elektrikli aletler. 
Ejderha takımyıldızı   (Almanya) Küçük bir dizi yüksek kaliteli hızlandırılmış endüstriyel elektrikli el aletleri. Almanya'da üretilmektedir. 
Duss   (Almanya) Ağır ve uzun süreli çalışmalar için inşaat tatbikatları imalatında uzmanlaşmıştır. Almanya'da yapılan. 
Eibenstock (Almanya) Uzun ve ağır inşaat ve endüstriyel işler için alete odaklanır. Almanya'da üretilmektedir. 
Facom   (Fransa) Stanley-Black & Decker grubunun diğer markalarının elektrikli el aletlerini yeniden adlandırdı. Öncelikle oto tamir atölyelerine odaklanmış. 
Foredom   (ABD) Yüksek kalitede profesyonel araçlardan oluşan küçük bir seçim. 
Lamello   (Almanya) Özellikle ağaç işleri için yüksek kaliteli, iyi tasarlanmış araçların üretiminde uzmanlaşmıştır. Almanya'da üretim. 
Mac araçları   (ABD) Kendi üretimindeki yüksek kaliteli el aletlerine ek olarak, diğer üreticilerin kendi isimleri altında yeniden adlandırılmış elektrikli el aletleri kullanmaktadır. Oto tamir atölyelerine odaklanmış. 
Mafell   (Almanya) Ağaç işleri için tasarlanmış alet yelpazesi. Mükemmel kalite Almanya'da yapılan. 
Matco   (ABD) Diğer üreticilerin yeniden adlandırılan modelleri ile desteklenen kendi üretiminin el yapımı bir araçtır. 
Panasonic   (Japonya) Akümülatör aracının Niteliksel Japon seti. 
Porter kablosu   (ABD) İyi matkaplar, çoğunlukla matkaplar, tornavidalar ve darbeli anahtarlar üretir. Stanley-Black & Decker grubuna ait. 
Proxxon   (Almanya) Profesyoneller ve amatörler için küçük parçalarla çalışmak üzere kapsamlı bir mini-elektrikli aletler yelpazesi. Avrupa Birliğinde Üretilir. 
Redstone   (Fransa) Leroy Merlin ağları aracılığıyla satılan profesyonel elektrikli el aletleri markası. Avrupa Birliğinde Üretilir. 
Scheer   (Almanya) Özellikle endüstriyel kullanım için küçük ve pahalı bir alet seçeneği. Kiesling Maschinentechnik GmbH grubuna aittir. 
Snap-on   (ABD) Diğer üreticilerin yeniden adlandırılan modelleri tarafından eklenen kendi kendine üretilen el aletleri. Öncelikle oto tamir atölyelerine odaklanmış. 
Trumpf   (Almanya) Üretimde ağırlıklı olarak kesim ve metal işleme için kaliteli aletler. Almanya'da yapılan. 
Unitec   (ABD) Enstrüman endüstriyel üretime odaklandı. Öncelikle ABD'de üretilmektedir. 
Usag   (İtalya) Kendi kendine üretilen el aletleri, diğer üreticilerin yeniden adlandırılmış modellerini ekledi. Öncelikle oto tamir atölyelerine odaklanmış.
 

Virutex   (İspanya) Ağaç işleri için çok kaliteli elektrikli el aletleri seti. Kalitesi ve güvenilirliği ile bilinir, ancak küçük ürün yelpazesi nedeniyle bu kategoriye yerleştirilir. İspanya'da üretilmiştir. 
Würth (Almanya) Kendi adı altında, kendisini üretmeyen yüksek performans ve güvenilirliğe sahip çok yüksek kalitede çok sayıda yeniden adlandırılmış elektrikli el aletini seçer.

Profesyonel elektrikli el aletlerinin "Temel" kategorisi: 
909   (Avustralya) Çin'de üretilen profesyonel elektrikli el aletlerinin ithalatçısı. Global Power Brands International PTY Ltd. grubuna dahil oldu. 
Casals   Kırmızı kutuda profesyonel (İspanya) Yeniden adlandırılmış profesyonel ürün yelpazesindeki en yaygın elektrikli el aletlerini üretip ithal ediyor. 
Draper uzmanı   (İngiltere) Ucuz Asya yapımı elektrikli el aletleri için iyi bir seçim. 
Freud   (ABD) Kesici takımların imalatında uzmanlaşmıştır, İspanya'da kalan yeniden adlandırılmış Casals modelleri ithal edilmektedir. 
vazgeçmeyen kimse   Kırmızı kutuda (İspanya) Kanıtlanmış iyi ve ucuz profesyonel alet üreticisi ve ithalatçısı. İspanya ve Çin'deki fabrikalar arasında üretim yapılmaktadır. 
Werku   (İspanya) Çin'deki ürünlerini üretmektedir. Kendini profesyonel elektrikli el aleti üreticisi olarak konumlandırmasına rağmen, çok yetersiz bir seçim ve zayıf bir teknik sunuyor. 
Worx   (Çin) Positec Group'a aittir. Son yıllarda, ürün yelpazesini önemli ölçüde genişletti ve kalitesini bu kategoriye sıkı bir şekilde yerleştirdi. 
yato   (Polonya) Çin'deki fabrikalarından manuel ve elektrikli aletler ithal etmektedir. Bazı modeller bu kategoriye aittir, bazıları amatörler ve ev kullanımı içindir.

Güvenilir ev aletleri: 
Siyah ve katlı   (ABD) Yüksek kaliteli ev aletlerinin geniş seçimi. Stanley-Black & Decker Group tarafından sahip olunan. 
Bosch   Yeşil kutuda (Almanya) Bu kategorideki en iyilerden biri. Robert Bosch GmbH grubuna aittir.
Casals   Yeşil kutuda (İspanya) Aşıklar için geniş seçenek. İspanya ve Çin'de Üretim. 
Chicago Electric   (ABD) Asya yapımı elektrikli el aletlerinin ithalatçısı. 
Dremel   (Almanya) Çok sayıda değiştirilebilir ağızlığa sahip çok işlevli, yüksek hızlı, yüksek hızlı elektrikli aletlerin üreticisi. Robert Bosch GmbH'ye aittir. 
Einhell   kırmızı kutuda (Almanya) Çin'de elektrikli el aletleri üretiyor, bazı modeller temel profesyonel kategoriye uyuyor. 
Interskol   (Rusya) Elektrikli ev aletleri için geniş bir seçenek, oldukça kaliteli. Genellikle mevcut modellerin kopyalarını diğer üreticilerden üretir.

Maktec (Japonya) Makita'dan kaliteli amatör elektrikli el aletleri. 
Meister   (Almanya) Çin'de amatör elektrikli el aletleri üretiyor. 
Rockwell   (Çin) Positec Grubuna mensuptur, fakat Worx'ten daha küçük bir seçimle. 
Ryobi   (Hong Kong) Marka, şu anda Çin'de üretilen ve ev kullanımı için bir araç olarak Japonya'da kuruldu. Techtronic Industries grubuna aittir. 
Silverline   (Birleşik Krallık) Özellikle otomobil tamir atölyeleri için geniş seçenek olan Asya yapımı alet ithalatçısı. 
Stanley   (ABD) Dahili ve bazen profesyonel kullanım için güvenilir elektrikli el aletleri. Stanley-Black & Decker grubuna ait farklı fabrikalarda (çoğunlukla Asya'da) yapılır. 
vazgeçmeyen kimse   Yeşil durumda (İspanya) İspanyol ev aletleri kaliteli elektrikli el aletleri. İspanya ve Çin'deki fabrikalar arasında üretim yapılmaktadır. 
Worx   Turuncu kutuda (Çin) Bu markanın aletlerinin kalitesi son yıllarda gözle görülür şekilde arttı. Positec Group'a aittir. 
yato   (Polonya) Elektrikli ve el aletlerinin ithalatçısı. Bazı modeller temel profesyonel kategorisine karşılık gelir.

Temel ev aletleri:
sağda olan   (Fransa) Çin üretiminin ucuz amatör el aleti. Perakende zincirlerinde dağıtılan Leroy Merlin. Son zamanlarda bir dizi kablosuz araçla desteklendi.

Duratool   (Almanya) Asya yapımı elektrikli el aletlerinin ithalatçısı. 
Einhell   Yeşil kutuda (Almanya) Çin'de ucuz bir amatör elektrikli el aleti üretiyor. 
oluşum   (ABD) Asya yapımı elektrikli el aletlerinin ithalatçısı. Richpower Industries, Inc.'in sahibi olduğu 
Kinzo   (Belçika) Bir Asya enstrümanının ithalatçısı. 
Mannesmann   (Almanya) Ucuz Asya elektrikli el aletlerinin ithalatçısı. Her ne kadar iyi bir profesyonel el aletleri üretir. 
Parkside   (Almanya) Ucuz Asya yapımı elektrikli el aletlerinin ithalatı. Perakende zincirleri Lidl, Leroy Merlin, Aldi. 
POWERFIX   (Almanya) Süpermarketler Lidl ağı aracılığıyla dağıtılan ucuz Asya elektrikli el aletlerinin ithalatçısı. 
Powerplus   (Belçika) Asya yapımı elektrikli el aleti markası Varo'nun ithalatçısı. 
Skil   (Almanya) Robert Bosch GmbH şirketinin iyi bir ev yapımı grubu. Yeşil pakette Bosch'un altına yerleştirilmiş.

Listelenen markalara ek olarak, listelenmemesi ve elde edilmemesi gereken çok ucuz ve düşük kaliteli bir araç kategorisi vardır. Diyor ki, "başarısız bir işten gelen hayal kırıklığı, satın alımdan tasarruf etme zevkinden daha güçlü ve daha uzun sürecek." Her markanın kendi az çok başarılı modeline sahip olduğunu belirtmekte fayda var, ruh halinizi kusursuz bir şöhretle bozmaktan mahrum edebilecek parça ve montaj hataları kusurlarını azaltamazsınız. Ancak itibarlarını önemseyen, müşterilerin güvenini önemseyen ve ürünleri için çok para alan üreticiler, genellikle yeni modellerin yerine geçmesi ve kaygı için hoş tazminatla birlikte, kaliteli garanti hizmeti sunmaya çalışırlar.

Çalışmanızı asla hayal kırıklığına uğratmayacak, uzun süre ve düzenli olarak size hizmet edecek uygun bir araç seti almanızı diliyorum. Ve ben Avrupa'nın en büyük profesyonel alet mağazasını okumanızı öneriyorum.

(Bu makaledeki malzemeleri kullanırken, kaynağına etkin bir bağlantı gönderdiğinizden emin olun.)

Anket. En iyi profesyonel elektrikli el aleti